Serinletme sistemleri, açık alanda bunaltıcı sıcakları önlemek amacı ile kurulmuş olan sistemlerdir. Bu sistemler su partiküllerinin buharlaşması ile oluşturulur. Aaçık alanda havaya su partikülleri verilerek buharlaşan partiküllerin serinlik vermesi ile sağlanır. Son yıllarda oldukça artış gösteren sıcaklık derecesi yüzünden, serinletme ve soğutma sistemleri bir gereklilik haline gelmiştir.

Cafelerde Serinletme Sistemleri

Cafeler, birçok müşterisi olan sosyal ortamlardır. Özellikle yaz mevsimlerinde bir hayli yoğun olan cafelerde, serinlik çok önemli bir faktör haline gelmiştir. Keyifli vakit geçirmek ve sosyalleşmek isteyen insanlar, bunaltıcı sıcaklıkta oturmayı istemez. Dolayısı ile doğal bir serinlik sunan serinletme sisteminin olduğu cafeler, her zaman müşterilerin ilk tercihi olacaktır. Kullanılan serinletme ve soğutma sistemleri, havanın nem derecesini düşürerek ferahlık sağlamaktadır Aynı zamanda sıcaklığı da 20 dereceye kadar düşürebilme kapasitesine sahiptir.

Cafelerde Serinletme Ve Soğutma Sistemleri Neden Gereklidir?

Cafelerde serinletme sistemleri, ilk olarak müşterilerin konfor ve rahatı için gerekmektedir. Sıcak havalardan bunalan insanlar, serinletme sistemi olan cafeleri tercih edecektir. Böyle bir sistemi bulunmayan bir cafede, müşterilerin uzun süre oturması beklenemez. Dolayısı ile yaz mevsiminde tercihler, cafelerin ferahlığına ve serinliğine bağlı olmaktadır.

Soğutma sistemleri ise; cafelerde mutfak kısmında daha çok kullanılan sistemlerdir. Açık alanda da serinlik sağladığı gibi, sinekleri de uzaklaştırmaya yardımcı olan sistemlerdir. Aynı zamanda soğutma sistemleri, cafelerde toza ve kokuya karşı da oldukça etkili olan sistemlerdir. Ayrıca bu sistemler son derece doğal sistemler olup, çevreye kesinlikle zararlı değildir. Doğal olması sebebi ile de çocuklu aileler tarafından da tereddüt edilmeden tercih edilebilir.  Mega Serinletme firması olarak, müşteri memnuniyeti ve güvenilirliği ile kaliteli hizmet vermekteyiz. Mega serinletme sistemleri, her türlü ihtiyaca yönelik profesyonel hizmeti sunar.