İşletmelerin kullandığı ve yaz aylarında serinletme amacı ile açık alan ve dış mekanlarda sıcaklığı 10 ile 20 dereceden düşük hissedilmesini sağlayan bir sistem olarak kullanılmaktadır. Sağlıklı bir hava koşulunun olması için sıcaklığın 23 ila 25 derecede olması nemin ise %45 ila en yüksek %65 oranında olması gereklidir.

Dış Mekanlarda Serinletme Ve Soğutma Nası Çalışır?

Evaporatif soğutma sisteminin kullanıldığı soğutma sistemlerinde püskürtme memeleri parçalanmış su zerreciklerini 3-7 mikron çapta olup havada kalma özelliği gösterirler. Havada sis tabakasını oluşturdukları için damlama ve ıslatma gibi duruma sebebiyet vermeden buharlaşma sağlanır. Buharlaşma sayesinde 5 ila 20 c de sıcaklık kaybeder. Sıcaklığın rahat ayarlanması ile daha ferah ortamın hazırlanması sağlanır. Uygun ortam elde edildiğinde konforlu ve serin bir ortamda bulunmak insanları mutlu etmektedir.

Dış Mekan Serinletme Sisteminin Uygulandığı Alanlar

  • Restorantlarda ve kafelerde
  • Konser alanı ve mitinglerde
  • Seralarda ve kamelyalar da
  • Hayvanların ahırlarında kullanılmaktadır.

Tüm serinletme çözümleriniz de her zaman yanınızda olan Mega serinletme sistemleri olarak ihtiyaçlarınızı temin etmekte ve hizmet vermektedir.
Dış Mekanlarda Soğutma Ve Serinletme Hangi Alanlarda Kullanılır?
Bu sistem birçok alanda kullanılmaktadır. Otellerde, kafeteryalarda, restoranlarda, havuz başlarında spor tesislerinde arkeolojik kazı alanlarında, villalarda, plajlarda olmak üzere oldukça kullanım alanı yaygın bir sistemdir. Çevreye hiçbir şekilde zarar vermeyen sistemde sıcaktan bunalmaktan kurtulan müşteriler oldukça memnun ve bulundukları yerden hoşnut kalmaktadırlar. Bunaltıcı hava şartlarına yönelik dış mekân serinletme sistemleri kullanmak işletmeler için müşteri kazandırmanın etkili yollarından biridir. Sıcak ortamdan insanlar uzak durmak ve ayrılmak durumunda kalabilirler buda müşteri kaybederek zarara neden olabileceği için dış mekan serinletme sistemlerinin kullanılması oldukça önem taşır. Siz de Mega serinletme olarak sunmuş olduğumuz bu hizmetlerden uygun fiyat aralıkları ile yararlanabilirsiniz.