Çalışanların daha fazla performansını sağlamada ve bulunan ortamın nem ve ısısının da dengeli olmasında yarar vardır. Fabrikada çalışmadan kaynaklanan tozlanmaya karşı bastırma fabrika içi sisleme ile sağlanmaktadır. Serin bir ortam ve ortamın nem dengesi de çalışanlar için oldukça önemlidir. Daha rahat çalışmak ve daha iyi performans sağlamak amacı ile sisleme sistemi ile ortamın havalanması ve neminin dengelenmesi açısından fabrika içi sisleme yöntemlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Aşırı havasız ve sıcak bir ortamda çalışanlar yeteri derecede çalışma performansı gösteremezler ve buda verimsiz bir çalışma olarak etki eder.

Fabrika İçi Sisleme Nemlendirme Nasıl Yapılır?

Ekonomik olan elektrik ve su tasarrufu açısından yarar sağlayan sistem ile nemlendirme çözümleriniz etkili biçimde çözüme kavuşmaktadır. Bu sistemin kurulmasında öncelikle fabrika büyüklüğü dikkate alınarak hesaplamalar sonucu sistem kullanılmaktadır. Kontrol panelleri, yüksek basınçlı pompa, nozul ile püskürtme memelerinin kurulması ile oluşturulan sistemden oluşur. Zaman açısından kolay ve kurulumu kolaydır.

Fabrika İçi sisleme Nasıl Çalışır?

Yüksek basınçlı pompalar yardımı ile su nozullara giderek su zerreciklerini parçalar ve püskürtme ile ortama salınıp su zerreciklerinin buharlanması ile ortam serinletilir. Ortamın serinlemesi ile birlikte nemde dengelenmiş olur.

Fabrika İçi Sisleme Hangi Ortamlarda Kullanılır?

Sisleme toz bastırma amacı ile kullanılmaktadır. Kağıt fabrikalarında kağıtların nemlenmesin de faydalıdır. Ayrıca fabrikaların serinlemesinde etkilidir. Az enerji harcayan yüksek performans kalitesi sunan fabrika içi sisleme Mega serinletme olarak çözüme kavuşmaktadır. Çalışanların verimliliğini artırmada önemli bir sistem olan fabrika sisleme yöntemi çalışmanın gücünü artıran ve verimliliğiniz için önem taşıyan çalışanın çalışma ortamına daha iyi adapte olmasında etkin bir sistem olarak kullanılmaktadır. Birçok çözüm için nemlendirme sistemlerinin kullanımı kaliteyi artırarak uzun ömürlü malların ve yetiştirilmesi gereken besinlerin saklanmasında ve üretilmesinde önemli bir sistemdir. Doğaya uyumlu ve zararsız olan bu yöntem oldukça avantajlı bir sistemdir.