Hayvanların yaz mevsimlerinde sıcaktan bunalıp verimlerinin yetersiz olmasına engel olmak için serinletme sistemlerinin kullanılmasına ihtiyaç bulunmaktadır. Ahırın büyüklüğüne bağlı olarak uygulanan hayvan ahırı serinletme ve soğutma hayvanlar için uygun sıcaklıkta olan hava koşullarını sağlamaya yöneliktir.

Hayvan Ahırı Serinletme Sistemi Nasıl Uygulanır?

Hayvanların en ideal sıcaklık derecesi 20 ila 25 derece de olan ortamlardır. Hayvanları serinletme sistemleri açık yada kapalı alanlarda kolaylıkla uygulanmaktadır. Yeterli serinliğin sağlanmasında şebeke suyu ve badıçlı pompaların kullanılması ile özel memeli uçlarla ahıra su salınıp sıcak havadan buharlaşma yolu ile yapılmaktadır.

Hayvan Ahırı Serinletme Nasıl Çalışır?

Püskürtme memeleri yüksek basınçlı pompalar sayesinde nozullara gönderip su zerrecikleri parçalanarak sıcak havanın etkisi ile suyun buharlaşması sonucu ortam serinlenir. Bu arada nemin dengesi de sağlanmış olur. Kuru ortamdaki hayvanlar daha az verimli olurken serin ve nemi iyi ayarlanmış ortamdaki hayvanlar kilo alarak daha çok verimli olmaktadır. Yetersiz nemin olduğu yerde hayvan yem yemek istemez ve su kaybı nedeni ile kilosunda düşüş görülür. Sağlıklı ortam hazırlanarak gerekli ısı ayarlanırsa hayvanın sağlığı ve kilosu da yerinde olur.

 Hayvan Ahırı Serinletme Kullanım Alanları

Serinlik ihtiyacının olduğu açık ya da kapalı olan ortamlara uygulanabilen sistemlerdir. Doğal ve çevreye zararlı olmadığı için gönül rahatlığı ile kullanılmaktadır. Sağlığa hiç bir şekilde zararı olmaz. Hayvanların süt verimini artırır. Yeterli verim almanızı sağlar. Ortamın ferah olmasını sağlayan ve hayvanların bunaltıcı yerde olmasından serin yerde olmaları daha çok besili olmalarına ve olmalarına fayda sağlamaktadır. Serinletme sistemlerinde tüm çözümleriniz için Mega serinletme sistemleri gereken nemlendirme ve serinletme ihtiyaçlarınızda her zaman yanınızdadır. Müşterinin uygulanacağı alana göre nemlendirme ve serinletme sağlanmaktadır