Sıcak yaz ayları dış mekânlarda müşterilerin rahat bir ortamda oturmasını olumsuz yönde etkiler. İç mekânlarda klima ve vantilatör ile serinlemek mümkün olduğu için sıcaklar pek sorun teşkil etmez. Kafetarya sahipleri dış mekânlarda daha çok müşterinin kalmasını sağlamak amacı ile kafetarya soğutma ve serinletme sistemlerini tercih ediyor. Cafe serinletme sistemleri, cafede dış mekânları sisleme işlemi ile sürekli belli bir serinlikte olmasını sağlamaktadır. Cafe soğutma işlemi dış mekanlara vantilatörlü önünde buhar bulunan sistem ile yayılan soğuk hava ile sağlanmaktadır. Ortamın ortalama sıcaklığı ve mekanın büyüklüğüne göre ayarlanabilmektedir. Ayrıca soğutma sistemleri ferah bir ortam yaratılmasına imkan sağlıyor.

Kafetarya Dış Mekan Soğutma

Bir kafeteryaya yapılacak olan serinletme ve soğutma sisteminde dikkat edilmesi gereken önemli detaylar vardır. Öncelikle kafeteryanın metrekaresine göre bir plan yapılır. Şehrin sıcaklık ve nem oranı da önemlidir. Bu özelliklere uygun olan vantilatör ve buhar püskürtmeli nozullar yerleştirilir.

Kafetarya Soğutma Ve Serinletme Sistemleri Faydaları

Cafe serinletme sistemleri serin bir ortam sağlar. Dış mekânlarda, konforu en üst seviyeye çıkarır.  Ortam ısısını 15-20 derece düşürür. Sistem su taneciklerini 15 mikrona kadar düşürür. Ortamın soğuması, minik tanecik haline gelen  su ile havanın teması ile gerçekleşir.  Aynı zamanda serinletme yaparken havada bulunan toz zerrelerini de yok eder. Sivrisinekleri de uzaklaştırır. Böylelikle dış ortamda bulunan müşteriler için rahat bir ortam sağlanmış olur. Cafe soğutma aynı zamanda ekonomiktir. Çünkü az elektrikle çalışır. Havadaki oksijen oranını yükselterek hijyenik ve ferah bir ortam sağlar. İstenmeyen kokuları uzaklaştırır. Diğer işletmeler arasında fark yaratılır.

Teknoloji ilerledikçe doğa bizim için zararlı bir hale gelmektedir. Teknoloji ürünü olan serinletme ve soğutma sistemi insan sağlığına zarar verebilmektedir. Biz  mega serinletme olarak bunun bilincindeyiz.  İnsan sağlığına kesinlikle zararı olmayan bir serinletme ve soğutma sistemleri kullanmaktayız. Biz mega serinletme ailesi olarak siz değerli işletme sahiplerine her türlü hizmeti vermekteyiz.