Sanatçı, şarkıcı, sihirbazlık, gibi konserlerde yapılan eğlence alanlarını kapsar. Sadece eğlence değil dini, eğitim, bilgi vermek amaçlıda konserler tercih edilir. Konser verilmeden önce konser yapılacağını halka duyurulur. Daha sonra konser yapılacak alan ayarlanarak gerekli hazırlıklar başlar. Hoparlör, mikrofon, konukların sandalyeleri, tanıtım reklamları, süsler, serinletme soğutma sistemlerin kurulması gibi hazırlıkları kapsar.

Konser Alanı Serinletme Ve Soğutma Sistemleri Hangi Amaçla Kullanılır?

Küresel ısınmanın sebep olduğu bunaltıcı sıcaklıklardan kurtulmak için kullanılır. Konsere gelenler yoğun alanlar olduğu için genellikle açık alan tercih edilir. Çünkü kapalı alanlarda kalabalık olacağı için sıcaklık artacaktır. Yaz aylarında kısa süreli de olsa dışarıda olmak ciddi sağlık sorunlarına sebep olabilir. Özellikle kalp ve tansiyon hastalarında mega soğutma sistemleri önemli görev üstlenir.

Konser Alanlarını Profesyonel Şekilde Serinletiyoruz

Mega sistemlerindeki opsiyonel ışıklandırma ve koku sistemleri konser alanları için ayrı biz önemi cazibesi bulunur. Kurulumu ise oldukça kolaydır. Konser alanı serinletme ve soğutma sistemleri ortama püskürttüğü su buharı sayesinde sıcaklığı düşürür. Bu su buharına ek olarak ışıklandırma ile lazer ve ışık gösteri yapılabilir. Buda konsere daha havalı ve otantik görünüm verir. Seyirciler ve sanatçılar bir yandan serinlerken bir yandan da ışıklar sayesinde görsel şölen sunar. Konser alanı serinletme sistemleri festival, miting, fuar gibi çeşitli organizasyon yapan açık alanlarda da kullanılır. Bu sistemler satın alınılabileceği gibi günlük kiralanabilir.

Konser Alanı Serinletme Ve Soğutma Sistemlerin Özellikleri

70bar yüksek basınç ile basın pompalarına su püskürterek nozullar sayesinde 15 mikron civarında küçük su zerreleri püskürtür. Bu su tanecikleri sıcak hava ile buhara dönüşür. Su buharı denilince akıllara ıslaklık hissi gelir. Aksine mega serinletme sistemleri ıslaklık hissi vermez. Bahçe kamelya gibi diğer açık alanlarda da kullanım imkanı sağlar. Az enerji üreterek cebinize zarar vermez. Performansı ise oldukça yüksektir. Uzun yıllar bozulmadan kullanabilirsiniz. Doğa dostu olup çevreye ve sağlığa zarar vermez.