Manavlarda kullanılan bu sistem sebze ve meyvelerin reyonlarda uzun süre kalıp kuruyarak ya da çürüyerek ziyan olmalarını donmalarını önlemede kullanılan bir sistemdir. Maddi kayıplara neden olmamak adına soğuk hava vererek bir süre tazeliğini muhafaza etmektedir. Ancak uzun süreli bir koruma sağlamaz.

Manav Reyonu Sisleme Ve Nemlendirme Sistemleri Nasıl Uygulanır?

Manav için gereken ön keşifin ardından gerekli serinletme sağlanarak ürünlerden daha sağlıklı olacak şekilde korunur. Manavın büyüklüğüne göre gerekli malzeme temin edildikten sonra serinletme ortamın nemlenmesi için çalışma sağlanmaktadır.

Manav Reyonu Sisleme Nasıl Çalışır?

Sisleme işleminde yüksek basınçlı pompalarla püskürtme memeleri kullanılarak nozulların da katkısı ile su küçük zerreciklere ayrılır. Su parçacıkları havanın sıcak etkisi ile buharlaşıp gereken nem sağlanarak serinletme elde edilmektedir.
Manav Reyonu Sisleme Ve Nemlendirme Kullanım Alanları
Sebze ve meyvelerin soğuktan etkilenip donmaması için tazeliğini korumasında etki eden sistem ile korunması mümkündür. Ayrıca bu sistem balıkçıların reyonlarını da kullanarak balıkların taze kalmasında ve canlılığını korumasında yardımcı bir sistem olarak kullanılmaktadır.

Manav Reyonu Sisleme İle Soğutma

Su tanecikleri 15 microna kadar su taneciklerini düşürür ve ferahlatıcı bir reyonda ıslaklık hissi yaratmadan soğutma uygulanmaktadır. Hem su hem de enerji kullanımında tasarruf sağlayan sistem manav ve balıkçılıkla geçinenler için oldukça tasarruflu ve ekonomik bir sistemdir.

Manav Reyonu Sisleme Ve Nemlendirme Ne İşe Yarar?

Üründe uzun süreli canlılık ve tazelik sağlar. Meyveler soğuk hava şartlarında donmamaları için bu sistem kullanılarak yeterli serinlik ve soğutma uygulanmaktadır. Bu sistem sayesinde taze meyve ve sebze tüketiciye sağlıklı bir şekilde ulaşmaktadır. Sağlığa zararsız doğa dostu bir sistemdir. Yüksek kalitede ürün ve enerji tasarrufu sağlamaktadır. Manav reyonu soğutma ihtiyaçlarınızda Mega serinletme her zaman sizler için çözüm yollarını temin etmekte ve hizmet vermekteyiz.