Mantarların sağlıklı bir biçimde büyümesi için ve daha verimli olması için kullanılan sistemler mantar nemlendirme sistemler olarak adlandırılır. Gereken nem olmayan ortamda yetişen mantarlar da bazı kullanılan sistemler hasar verir ve mantarlar piyasadaki sistemlerden zarar görerek üreticiye maliyeti yüksek bir zarar çıkarır. Mantarhane nemlendirme sistemleri ile oldukça avantaj sağlayan üretici kaliteli bir ürün üretmenin faydasını görecektir.

Mantarhane Nemlendirme Sistemleri Nedir Ne İşe Yarar?

Bu sistemde mantarların nem ve sıcaklık ayarlarının kontrol altına alınması ile daha sağlıklı olarak mantarlar yetiştirilir. Ortamın %85 ile %95 arasında neme sahip olması gerekir. Mantarhane sisteminde antbiokim denilen sistem  ile nem ihtiyacı karşılanmaktadır.

Mantarhane Nemlendirme Sistemleri Nasıl Çalışır?

Bu sistem Co2 sıcaklık ve ısı ayarları kontrol edilerek ayarlanabilen bir sistemdir. Suyu yüksek basınçlı pompalarla nozullara püskürterek suyu parçalamak suretiyle sis haline getirir. Bu sis dayanıklı fanlar sayesinde odada dağılarak nem ortamı sağlanmış olur. Kontrol yapılmasına yardımcı olan hignostat ünitesi ile nem kontrolü yapılır. Oldukça kolay çalıştırılan tak çalıştır olan bir sistem olarak büyük kolaylık sağlamaktadır.

Mantarhane Nemlendirmenin Amacı Nedir?

Mantarların yetiştirilmesinde %85 ile %95 neme sahip olmak gerekir Bu nem oranını ayarlamada ve sağlamada kullanılan mantarhane nemlendirme sistemleri mantarların gelişirken kaybettiği su kaybının ihtiyacını karşılamak için önem taşır. Bu sistem sayesinde mantarlar kurumaktan kurtulur. Ayrıca bu sistem ile dezenfeksiyon ve ilaçlama da yapılabilir. Bu nedenle oldukça tasarruflu bir sistem ve avantaj sunan bir sistem olması nedeni ile kullanılmaktadır.

Mantar Odası Nemlendirme Sistemleri Ve Özellikleri

Ürün kalitesinin artmasını sağlayan sistemlerdir Zamanlama ayarları sayesinde gözünüz arkada kalmadan bu sistemden faydalanabilirsiniz. Az enerji ile yüksek performans kazandıran sistem kapalı alanlar için uygun olarak kullanılır. Üreticilerin her türlü nemlendirme ihtiyaçlarını karşılamada Mega serinletme olarak değerli müşterilere her türlü çözümler sunulmakta ve ihtiyaçlarınız temin edilmektedir.