Kurumların yazı işlerinde oldukça faydası olan sistemlerdir. Sürekli matbaa işleri yapan kurumlar baskı işlemini oldukça fazla kullanırlar. Matbaa sık kullanıldığında makine ısınır ve verimliliği azalır. Hatta bozulma haddine gelir. Makinenin bozulmaması ve verimliliğin artması için havanın ve ısınan makineleri soğutmaya yarayan sistemlerdir.

Dijital Baskı Nemlendirme Sistemleri Nedir?

Dijital baskı makineleri ve matbaa makineleri ısınma olduğu zaman nem düşer ve kâğıt tabakalarında aşınma meydana gelir. Aşınma mürekkep akışını yavaşlamasına neden olurken basım sonrasında da problemleri beraberinde getirir. Mega soğutma sistemleri sayesinde ortamı nemlendirerek makinelere duyulan nem ihtiyacını sağlar. Bu dijital baskı nemlendirme sistemleri sayesinde verimlilik artar. Az enerji giderek yüksek performans sağlar. Suyu az tüketerek suyun israfını önler. Kapalı veya açık havalarda da uygulanabilir. Mega soğutma sistemleri ihtiyacınız olan bütün nemi size sunarak verimliliğinizi arttırabilirsiniz.

Dijital Baskı Nemlendirme Sistemleri Ne İçin Kullanılır?

Bu sistemler matbaa basım esnasında kâğıtların kırılmasını engeller. Mega soğutma sistemleri baskılarda kaliteli ve verimli çalışarak işlerin aksamasına engel olur. Bu sistemler baskı odasında nemi artırarak ambalajların ve kâğıtların kurumasını engeller. Oluşan olumsuzluklar maddi ve zaman kaybı oluşacağı için bununda önüne geçmiş olur. Mega serinletme sistemleri az su ve elektrik kullanımı sayesinde iş yeri sahibine de karın artmasını sağlar. Çalışanların da serin ortamda çalışma imkânı tanır. Mega sistemleri her türlü verimliliğin artmasını sağlar.

Dijital Baskı Nemlendirme Sistemleri Nasıl Çalışır?

Mega serinletme sistemleri doğayı taklit ettiği için sağlığa hiçbir zararı yoktur. Dijital nemlendirme sistemleri yüksek basınçlı su pompası nozullara suyu göndererek parçalar. Suyun buharlaşarak sis oluşmasına oluşmasını sağlar. Bu sayede mega serinletme sistemleri ortamın sıcaklığını düşürürken nemini de bu buharlaşma sayesinde korur. Böylelikle ortamın hem makinenin hem de çalışanların verimliliğini artırır.