Bu sistemde çöplere ait kokuların ortadan kaldırma işlemleri uygulanarak istenmeyen kokuların çevreye yayılması engellenmektedir. Yaz aylarında daha fazla artan kokular çevreyi oldukça rahatsız edici bir durumdur. Bu sistemde basınçlı su ile birlikte ortama koku pompalanarak çöp kokuları bastırılmaktadır.

Koku Giderme Ve Bastırma Sistemleri Uygulaması

Endüstri ve ticari alanlarda oluşan koku problemleri bastırılmak için bazı kimyasallar yolu ile giderilmektedir. Çöp ve atıkların kokmalarını önlemede pompalama yöntemi ile koku giderici olarak çeşitli kimyasallar kullanılır.

Koku Giderme Ve Bastırma Çalışması

Nozulların yardımı ile 5 ila 15 micron olan su zerrecikleri çöplerin üzerine püskürtme yolu ile çalışmaktadır. Kokuların giderilmesinde özel sondaj pompası ilavesi ile koku giderici pulverize sisle birlikte kimyasallar pompalanır.

Koku Giderme Kullanıldığı Alanlar

Özellikle kokuya daha çok meyilli olan gıda  sektöründe, hayvanların kesimhanelerinde, balık yağı ve un işletmelerinin olduğu yerlerde, kimyasal atıkların nötralizasyonlarında, sanayi üretimi yapılan alanlarda, atık su arıtma tesislerinde, imalat hanelerde, çöğ yapılandırması olan yerlerde kullanılmakta olan bir sistemdir. Pompalar yolu  ile ortamın hoş kokmasını sağlayan koku oluşturan bazlar indirgenerek istenmeyen kokular yok edilmektedir. Koku giderme işleminde 15 dereceye kadar soğutma sağlayan su tanecikleri 15 mikrona düşürüldüğünde ortam ferah ve kokudan arınmış olur. Enerji tasarrufu sağlayan sistem kullanışlı ve avantajlıdır.

Nem Ve Sıcaklık Dengesi Ürünlerin Dayanıklılığını Korur

Ortamın kötü kokması işte verimi azaltacağı gibi ürünlerinde kalitesini düşürür. Ürünlerin ferah ve temiz bir alanda üretilmiş olması kaliteyi ve dayanıklılığı da artırmaktadır. Ferah ve serinletilmiş bir alanda daha sağlıklı ürünler tedarik edilir. Kötü kokular dışarı verilmeden koku giderilir. Ortamın büyüklüğüne göre firmamız  Mega ismi ile faaliyetlerini sürdüren firmamız  tarafından uygulanan koku giderme ve serinletme çözümleri ile hizmet vererek sizlere bu konuda profesyonel çözümler sunmaktayız.