Kağıtların paketleme ve kesim sırasındaki kalitesini artırmaya yarayan sistemler olarak kullanılmaktadır. Kağıdın nemi kalite açısından oldukça önem taşır. Baskıya girecek kağıtların baskı öncesinde nemini koruması iyi bir baskı kalitesi için önemlidir. Gereken nem sağlanmadığı zaman kağıtta hasar ve deformeler meydana gelir. Nemlendirmenin sağlanması ile kaliteli şekilde kağıtların kesimi yapılmaktadır. Kağıtların gereken nemi ayarlanmadığı taktirde zaman içinde kağıtlarda kırılma meydana gelir.

Matbaa Kağıt Nemlendirme Sisleme Nasıl Yapılır?

Nemlendirme, soğutma ve serinletme işlemlerinin bir arada yapıldığı matbaa kağıt nemlendirme sistemi oldukça tasarruf sağlamaktadır. Önceden keşif yapılarak bulunan ortam için yapılacak proje kapsamında gerekli olan maliyetlerin hazırlanması ile sistem kurulmaktadır.

Matbaa Kağıt Nemlendirme Sistemi Nasıl Çalışır?

Yüksek basınçlı pompaların suyu püskürtmesi ile suyun parçalanması ve buhara dönüşmesi ile nemlendirme yapılır. Kağıtlarda ve matbaa içinde serinleme ve nemlendirme elde edilir.

Matbaa Kağıt Nemlendirme Sistemleri Hangi Amaçla Kullanılır?

  • Matbaa soğutma ve serinletme
  • Kağıt soğutma ve serinletme
  • Matbaa nemlendirme
  • Matbaa serinletme soğutma

Matbaa Kağıt Nemlendirme Sistemleri Özellikleri

  • Az enerji ile yüksek performans elde edilir
  • Kapalı alanlarda uygulanır
  • Doğaya zararsız çevre dostudur

Kağıt ve benzer ürünlerin neminin ayarlanmasında ve bozulmadan kullanılmasında yardımcı olan bir sistemdir. Nemli ve serin tutucu özelliği ile su taneciklerinin 15 microna düşmesi ile ferah bir ortam elde edilir. Kesinlikle ıslaklık hissettirmez. Matbaa serinletme ve sisleme hizmeti almak için Mega serinletme olarak her türlü sisleme ve serinletme için çözüm önerileri ile hizmet vermektedir. Kağıtların zarar görmemesi adına nemlendirme sistemleri ile dayanıklı kalabilen kağıtlar baskı için hazırlanmaktadır. Yıpranma ve aşınmaya uğratmadan ortamın nem ve sıcaklığının uygun derece de olmasına olanak sunar ve uygulaması kolaydır.