Miting alanları serinletme sistemleri denildiğinde akla sıcak yaz aylarında alana gelen kişilerin serinlemesi amaçlı kurulan sistematik bir durumdur. Kalabalığın ve sıcağın etkisi ile birlikte bu tür ortamlar özellikle izleyiciler kapsamında zor anların yaşandığı yerlerdir. Eğer yapılacak iş uzun süreli bir toplantı ve miting bazında ise sıcak altında çok fazla kalmak insanların sağlığını bile isteye riske atmak demektir. İşte bu durumlar nazarında serin ortamlar yaratılması demek bu tür zamanlar için uygun kaçacaktır.

Miting Serinletme Sistemi Nasıl Yapılır?

Bu tür amaçlı durumlarda serinletme sistemi alanın büyüklüğü doğrultusunda şekillenen ve sonucunda uygulanan bir sistemdir. Eğer alan çok büyükse elbette ki klima ya da vantilatörlerin etkisi nerdeyse sıfıra düşer. Alan büyükse ortam serinletmesi desteği şart hale gelir. Bu da yüksek basınçlı su pompaları ve kullanımları ile suyun buharlaşarak ortamın serinlemesi sağlanır.

Miting Serinletme Sistemleri Nerelerde Kullanılır?

Bu sistemlerin en fazla kullanıldığı yerler konser alanları, miting- festival gibi alanlar, geniş çapta yapılan organizasyonlarda kullanılabilir. Bu sistemlerin kullanılması gerek çevre dostu olması gerekse ekonomik açıdan çok fazla maliyet gerektirmeden üstelik sonuç alarak kullanımdır.

Kullanılan bu sistemler suyun basınçlı pompalarla buharlaşma işlemi sonrasında ortamı serinletmesi ve beraberinde ortamdaki nemi düşürmesi aranılan özelliğin başında gelir. Bir insan için en sağlıklı hava ortamı en fazla 25 derece olabilmektedir. Sonraki sıcaklıklar artı nem faktörü insan sağlığı için sıkıntı yaratır. Bu tür olumsuzlukların yaşanmaması adına son derece yararlı bir sistemdir.

Mega serinletme sistemleri olarak insan sağlığına verilen önem doğrultusunda doğadan alınan bu fayda ile yaşam standardının sürdürülmesi esas olandır. Kullanılan serinletme sisteminde herhangi bir gaz ya da sağlığa zararlı bir ürün söz konusu olmadığından son derece huzurlu olunmaktadır.