Toz İndirgeme Sistemleri, su ve hava yardımıyla çalışan sistemlerdir. Çöp toplama alanları ya da bina yıkımı sırasında tozun kalkmaması için su dökme işlem uygulanır. Ama artık bu yöntemin çok da geçerli olmadığı fark edildiği için toz indirgeme sistemi uygulanarak, insan sağlığı için tehlike oluşturacak tozların çökertilmesi ekonomik olan yöntemle sağlanır.

Toz İndirgeme Sistemleri Nasıl Yapılır?

Hidrofordan alınan su 80 ile 100 bar yüksek basınçlı borular aracılığıyla kompresör sayesinde nozullara verilmektedir. Kumandalar ve kontrol panelleri, nozulları çalıştırmak için kullanılır. Nozulların boyutları, kırma tesislerindeki farklı tozun kalınlığı ile rüzgar durumuna göre değişiklik gösterir.

• Hidrofor
• Kompresör
• Kumanda panelleri
• Nozullardan oluşur.

Toz İndirgeme Sistemleri Nasıl Çalışır?
Toz İndirgeme Sistemleri, su ve hava yardımıyla çalışır su kullanımı konusunda oldukça cimri bir sistemdir. Sistem içerisinde herhangi bir kimyasal madde kesinlikle kullanılmamaktadır.
Toz indirgeme sistemi, su moleküllerini parçalayan bir sistem olup, farklı ve özel tasarlanmış nozullar kullanılır. Oluşturulan hava hatları, nozul içerisine gönderilen basınçlı hava sıkıştırılır ve bu esnada ses dalgaları oluşur. Ve bu dalgalar sayesinde basınçlı su parçalara ayrılır. Su parçacıkları nozul önünde sis perdesi oluşturur ve mevcut tozun%80-90 oranında indirgenmesine destek olur. Yapışma hiçbir zaman söz konusu olmaz ve indirgenen toz elekler yardımıyla küçük malzeme olarak geri kazanılır.

Toz İndirgeme Sistemleri Hangi Alanlarda Kullanılır?

Toz bastırma işlemi için uygulanabilir.
Toz çökertme için uygulanabilir.
Toz indirgeme işlemi için uygulanabilir.
Toz azaltma işlemi için uygulanabilir